piątek, 25 listopad 2011 21:20

5 lat Klubu Seniora

W październiku br. Klub Seniora działający w domu kultury w Leśnej obchodził 5-lecie istnienia. To już 5 lat cotygodniowych spotkań, alternatywnych działań wyrywających ludzi sprzed telewizora, aktywizujących do ruchu i kreatywnego działania. Prowadzące Klub Seniora instruktorki domu kultury – Mira Szyjkowska i Urszula Tylka, przygotowują scenariusze spotkań i realizują je za przyzwoleniem i akceptacją całej grupy.

Nigdy nic na siłę! A jest to szerokie spektrum form: zajęcia sprawnościowo-rekreacyjne, gry i zabawy z zakresu pedagogiki zabawy, spotkania rekreacyjne i rozrywkowe w terenie, wycieczki piesze i rowerowe, ale i autokarowe (góry, Praga, Zamek Kliczków), działania kultywujące tradycje staropolskie, wieczorki taneczno-biesiadne, muzyczne wspomnienia, zajęcia manualne etc. Słowem: dla zdrowia ciała i duszy.

 

Klub ma swoich 26 stałych i aktywnych członków co oznacza, że odpowiada im klimat spotkań, że akceptują miejsce i formy działań. To właśnie Klub Seniora przy domu kultury w Leśnej jest prekursorem zgranych działań starszych ludzi, wspólnych pieszych wycieczek po terenie gminy,  spacerów z kijkami – dziś fachowo okrzykniętych Nordic Walking i ubranych w instruktaż obsługi. Klub Seniora zaistniał ze swoimi pracami na  Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów w Lubaniu, zdobywając nagrody.

Wszystko, co dzieje się w Klubie Seniora uwzględnia profil uczestników i ich możliwości (zdrowie, kreatywność, upodobania), pozostawiając członkom pole działań do zagospodarowania. Scenariusz działań zawsze budowany jest w oparciu o oczekiwania odbiorców. Wszak po takim czasie w grupie, to już jak rodzina.

Wypada życzyć Seniorom i prowadzącym, aby na 10-lecie istnienia spotkać się w niezmienionym gronie osób!

Czytany 1818 razy