czwartek, 10 marzec 2016 10:20

Wyjątkowy Dzień Kobiet w Leśnej

Tegoroczne obchody uroczystości Dnia Kobiet były najdłuższymi w historii miasta. Rozpoczęły się już w dniach 5-6 marca pod hasłem „Lady`s weekend”.

Pomysłodawczyniami były Aktywne Lejdis z Leśnej w osobach  Moniki Borkowskiej i  Karoliny Stefańskiej. Do organizacji przedsięwzięcia aktywnie włączył się Urząd Miejski w Leśnej oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej i Stowarzyszenie „Zabiegani z Leśnej”. Wspólnymi siłami udało się zorganizować duże przedsięwzięcie, w którym każda z mieszkanek Leśnej mogła znaleźć coś dla siebie. W sobotę odbywały się zajęcia dla duszy i dla ciała. Panie - po wcześniejszym zapisaniu się i pobraniu karty startowej – mogły w godz. 11:00-13:00 skorzystać z wykładu dietetyka Daniela Milewicza z Bolesławca, porad profesjonalnych brafiterów Ewy i Stanisława Grabarczyk ze sklepu „Bardotka” w Lubaniu, zajęć decoupage prowadzonych przez Katarzynę Chudzińską.  W holu Domu Kultury czekały na Panie kolejne niespodzianki. Można było skorzystać z porad kosmetycznych Aniki Fiłon, managera Biura Regionalnego „Oriflame” w Bolesławcu, można było również zmierzyć poziom cukru we krwi oraz dokonać pomiaru ciśnienia – tu pomocą swą służyła Alina Richter z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Sanitas” w Leśnej. Dodatkową atrakcją była możliwość zbadania wieku metabolicznego oraz składu ciała na stanowisku doradcy żywieniowego, dietetyka Agnieszki Rajczakowskiej – Strach z Poradni Żywieniowej w Lubania.

Od godziny 13:00 Panie ruszyły na zajęcia sportowo – rekreacyjne, które odbywały się na Perłowym Szlaku wzdłuż rzeki Kwisy, siłowni zewnętrznej w Leśnej, nowowybudowanym obiekcie lekkoatletycznym w Leśnej, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku i sali gimnastycznej Gimnazjum w Leśnej. Panie najchętniej zapisywały się na zajęcia zumby prowadzone przez Tomasza Gajewskiego z Mirska oraz aerobik prowadzony przez Monikę Borkowską. Liczne grono Pań skorzystało z zajęć jogi prowadzonych przez Corę Szymochę z Pobiednej. Oferta zajęć była bogata: biegi, marsze, nordic walking, ćwiczenia na siłowni zewnętrznej, zumba, aerobik i joga. Wszystkie Panie, które oddały karty startowe z potwierdzonym udziałem w min. dwóch zajęciach otrzymywały wejściówki na niedzielną Galę Kobiet, a ich karty startowe brały udział w losowaniu nagród.

W trakcie całej imprezy towarzyszyła nam wystawa fotografii Anny Dyrda pt. „Piękno imieniem kobiety”, której bardzo dziękujemy za włączenie się do naszego przedsięwzięcia.

6 marca o godzinie 16:00 rozpoczęła się uroczysta Gala Kobiet w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Na przybyłe Panie czekał słodki poczęstunek w postaci słodkości, kawy i herbaty. Przepyszne ciasta upiekły Panie Sołtys z Gminy Leśna: Alicja Puczel – Bartoszówka, Marzena Sikorska – Miłoszów, Anna Hałas – Pobiedna, Bogusława Pulikowska – Zacisze, Małgorzata Borysiewicz – Złotniki, Bronisława Kędzia – Grabiszyce oraz Cukiernia - Piekarnia Państwa Horbacz w Leśnej i Piekarnia Bednarski Anna Miśkowska w Leśnej.

Sala widowiskowa Ośrodka zapełniła się Paniami oczekującymi na występy, które trzymane były przez organizatorów w najgłębszej tajemnicy. Galę poprowadzili Monika Borkowska, Karolina i Piotr Stefańscy oraz Waldemar Kleszcz. W konwencji Piekło-Niebo czyli ścierania się dobra i zła rozpatrywane były charaktery, nastroje oraz zachowania płci pięknej. Na przywitanie zaprezentowali się  tajemniczy mężczyźni w czerni, w pełnej gali, ciemnych okularach i kapeluszach, czym wywołali gromkie brawa i radość publiczności. Zdradzając nieco tajemnicę, możemy powiedzieć, iż piękny występ artystyczny z piosenkami o kobietach zaprezentowała się grupa Panów – pracowników Urzędu Miejskiego w Leśnej i Radnych Rady Miejskiej w Leśnej. Wystąpił również Mirosław Markiewicz, Burmistrz Leśnej, który tego wieczora przy akompaniamencie Karola Kusibab zagrał i zaśpiewał  piosenkę „Baby, ach te baby”. Na deskach sali widowiskowej zaprezentowała się z przepięknym programem tańców towarzyskich Szkoła Tańca Towarzyskiego „AMETYST” pod kierownictwem Mirosława Mleczek z Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu oraz Wojciech Iwiński i Aleksander Miszkowski z kabaretem „Funia” z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu. Swój talent wokalny zaprezentowała Gabriela Gola, która zaśpiewała przepięknie dwie piosenki przy akompaniamencie gitarowym Karola Kusibab. Publiczność do czerwoności rozgrzały występy formacji tanecznej DrumsAlive oraz Kabaret Lejdis ze Zgorzelca. Przez cały czas trwania Gali między występami odbywały się losowania nagród ufundowanych przez Przyjaciół Kobiet - leśniańskich przedsiębiorców i przyjaciół spoza naszej gminy (listę Przyjaciół Kobiet poniżej), w tym nagrody głównej, którą był weekend w SPA w Cottonina Villa & Mineral Spa Resort w Świeradowie Zdroju.

W trakcie Gali można było również obejrzeć prezentację multimedialną nt. kobiet. Prezentacja przedstawiała również wszystkich Przyjaciół Kobiet, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia.  

8 marca natomiast na mieszkanki Leśnej czekał wieczór kabaretowy. Scena Domu Kultury została opanowana przez dwie filigranowe kobiety z Zielonej Góry z kabaretu „Słoiczek po cukrze”. Jednak jeśli ktoś myśli, że kobiety to słaba płeć nigdy nie widział „Słoiczka po cukrze”. Na zgromadzone Panie czekała spora dawka dobrego humoru i znakomite aktorstwo.

IMG2372
IMG2371
IMG2369
IMG2370
IMG2373
IMG2374
IMG2377
IMG2378
IMG2375
IMG2379

Pełna fotorelacja na www.facebook.com/okis.wlesnej/

 

Czytany 1814 razy