środa, 04 maj 2016 13:19

225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja 2016 roku w Kościele pw. Chrystusa Króla oraz w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej odbyły się uroczystości z okazji 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zorganizowane przez Mirosława Markiewicza Burmistrza Leśnej, Stanisława Marczyńskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Leśnej, Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej oraz Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Smolniku.

Część oficjalna obchodów rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Leśnej, której przewodniczył ksiądz Jan Dąbski, Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Leśnej. W uroczystej Mszy uczestniczyły władze Gminy Leśna, Radni Rady Miejskiej Leśnej oraz poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeciu, Klubu Honorowych Dawców Krwi w Leśnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Sybiraków w Leśnej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku,  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pobiednej, Koła Łowieckiego GWIZD,  a także mieszkańcy naszej gminy. Po zakończeniu Mszy Świętej  odbył się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, władz samorządowych oraz mieszkańców ulicami miasta na dalszą część obchodów do Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej.

Na sali widowiskowej uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości, pocztów sztandarowych i wszystkich zebranych. Następnie głos zabrał Mirosław Markiewicz, Burmistrz Leśnej. Na wszystkich zgromadzonych uczestników obchodów czekał niezwykły program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Obejmował on m.in. recytację wierszy, utwory wokalne
i prezentacje pięknych i widowiskowych układów tanecznych. Utwory śpiewane tworzyły most miedzy historią, a współczesnym postrzeganiem narodowości. Pod kierownictwem nauczycieli dzieci i młodzież zaprezentowały piękny i bardzo widowiskowy program, który na długo pozostanie w pamięci widzów.

IMG2405
IMG2409
IMG2406
IMG2426
IMG2424
IMG2428
IMG2431
IMG2431
IMG2433
IMG2415

Czytany 1168 razy