poniedziałek, 03 kwiecień 2017 22:57

Wieczornica w Leśnej

Ocalić we wspomnieniach

 

25 marca 2017 r. mieszkańcy Leśnej uczestniczyli w spotkaniu wspomnieniowym dotyczącym Jana Pawła II. 15 Drużyna Harcerska „Lipczanie” z Platerówki przygotowała uroczystą Wieczornicę pod tytułem „Święty Janie Pawle II – pamiętamy”.

To podniosłe liryczne spotkanie miało na celu przypomnieć uczestnikom najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Papieża Polaka, przybliżyć jego postać, wspomnieć jego słowa, ocalić od zapomnienia jego naukę.

Moderatorem części artystycznej była Pani Sylwia Zachar prowadząca narrację
i prezentację multimedialną, w którą wplecione były wiersze recytowane przez harcerzy. Uroczystość uświetniły także utwory muzyczne w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Malwy” z Włosienia, a dodatkowy poetycki walor był zasługą przedstawicieli Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt” z Lubania, którzy przeczytali utwory poświęcone Papieżowi swego autorstwa.

Podczas Wieczornicy był także akcent leśniański. Lokalny poeta, który nie tylko tworzy swe teksty ze słów, ale także zdobi je w bardzo kunsztowny sposób – pan Zbigniew Zawadzki miał wystawę swych prac. Widzowie mogli także usłyszeć jeden z jego tekstów.

Charakter wydarzenia, ale przede wszystkim bohater, którego pamięci było ono poświęcone sprawiły, że wielu spośród widzów ogarnęło wzruszenie. Mamy nadzieję, że pamięć o Janie Pawle II będzie w nich trwała długo.

DSC5522
DSC5501

Czytany 654 razy