czwartek, 13 kwiecień 2017 09:15

Piesze Wędrówki Rodzinne o tytuł Rodziny Roku

Już po raz V w Gminie Leśna w dniu 20 maja 2017r. zostanie zorganizowana impreza plenerowa „Piesze Wędrówki Rodzinne o tytuł Rodziny Roku”. Do uczestnictwa
w wydarzeniu zapraszamy  rodziny z terenu całej gminy. Do pokonania przewidziana jest trasa wzdłuż rzeki Kwisy z punktami kontrolnymi przygotowanymi przez szkoły i organizacje. Każda ze zgłoszonych rodzin będzie miała do wykonania określone zadanie z różnych dziedzin nauki i życia codziennego m.in. sprawnościowe, manualne, ale również logiczne. W tym roku trasa wyznaczona będzie przez grę terenową QUEST. Każda rodzina zgodnie z treścią QUESTA i wyznaczoną mapą będzie musiała przejść wyznaczoną trasę, rozwiązać zgadywanki zapisać ich rozwiązania i zaliczyć punkty kontrolne. Piesze Wędrówki to projekt dla miłośników spacerów, piękna przyrody i niesamowitych widoków. Podczas wędrówki rodziny odkryją wspólnie piękne okolice Leśnej oraz zapomniane zakątki naszego miasta. Będzie trochę historii, ciekawostek przyrodniczych, zdrowego zmęczenia, konkurencji rodzinnych i wspaniale spędzonego wolnego czasu. Dodatkowo na Rynku w Leśnej zorganizowany zostanie Festyn Rodzinny „Z deszczu pod tęczę”. Impreza ta, to profilaktyka, która łączy pokolenia, ma charakter prorodzinny, propagująca prawidłowy styl życia poprzez wyjście rodzin z domów i uczestnictwo w aktywnych grach i zabawach, animacjach, przedsięwzięciach artystycznych i czytelniczych  oraz innych formach integracji międzyrodzinnej. Na scenie plenerowej wystąpią zespoły działające przy Ośrodku Kultury i Sportu oraz dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z Gminy Leśna. Festyn będzie ogólnodostępny dla każdego mieszkańca. Każdy będzie mógł skorzystać z atrakcji planowanych na ten dzień.

 

NAMIOT PROFILAKTYCZNY „Zachowaj trzeźwy umysł”

Pod namiotem w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” przygotowane zostaną specjalny zadania z wykorzystaniem ALKOGOGLI i NARKOGOGLE. To niezwykłe okulary, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś z 1 promilem alkoholu we krwi lub po zażyciu dopalaczy lub narkotyków. Dzięki temu urządzeniu w atmosferze bezpiecznej zabawy każdy uczestnik będzie mógł sobie uświadomić jakim zagrożeniem jest jazda na podwójnym gazie, doświadczyć jak widziany jest świat pod wpływem dopalaczy czy narkotyków, jak opóźnione są reakcje naszego mózgu. Smaczku tej niepowtarzalnej lekcji oddają pozornie proste konkurencje jak chodzenie po linii prostej, przenoszenie przedmiotów z punktu A do B, zawody na czas, czy slalom między pachołkami, które przy zaburzonej koordynacji wzorkowo-ruchowej stają się nie lada wyzwaniem!. Celem pobytu na spotkaniu w namiocie profilaktycznym jest wyrobienie w osobach dorosłych przeświadczenia, że jazda pod wpływem używek grozi poważnymi obrażeniami lub nawet śmierci ich samych, ich przyjaciół, członków rodziny oraz niewinnych przypadkowych osób. Należy podkreślić, że również udział dzieci i młodzieży w tym spotkaniu to świetna profilaktyka zapobiegająca  sięgania po różnego rodzaju używki. Dodatkowo prowadzona będzie dystrybucja ulotek profilaktycznych.

 

KSIĘGOGRÓD

Namiot biblioteczny pod którym odbywać będzie się głośne czytanie książek, kiermasz książek używanych oraz zajęcia plastyczne - malowanie mega kolorowanek.  W ramach festynu będzie także realizowane Narodowe czytanie „Wesela” S. Wyspiańskiego przez osoby ważne dla społeczności lokalnej.

 

BAJKOWA SZAFA

Podczas festynu planowane jest organizacja stoiska, na którym osoby zgłoszone wcześniej będą mogły wystawić i wymienić się z innymi osobami odzieżą dziecięcą, zabawkami i wszelkich akcesoriami dziecięcymi. Jeśli masz ciuszki, zabawki i chcesz się wymienić, sprzedać lub przekazać kolejnym pokoleniom, zgłoś się do Domu Kultury. Udostępnimy Ci miejsce a Ty podczas festynu sprawisz komuś miła niespodziankę

 

ANIMACJE SKRZATA

Do współpracy zaproszona została Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Izerskie” z siedzibą w Uboczy 300,  która to przyjedzie do nas z niespodzianka w postaci wizyty ogromnego Skrzata Izerskiego jest to maskotka promocyjna Pogórza Izerskiego symbol naszej okolicy. Skrzat będzie prowadzić animacje wspólnie będzie się bawić tańczyć i umilać czas. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z przesympatyczną maskotką.

 

PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z KLAUNEM

Klaun z 7 - letnim doświadczeniem scenicznym wcielam się w rolę klauna, by bawić ludzi w różnym wieku. Przedstawi dla szerokiej publiczności spójny, około godzinny spektakl, zatytułowany „Gapciowatość”, który jest przeznaczony dla całych rodzin; dużo w nim miejsca na spontaniczność i swobodę, które pozwalają na dozowanie napięć w zależności od interakcji w jakie wchodzi z odbiorcami. Podczas występu wykorzystuję wszystko, co jest związane ze sztuką uliczną: pantomimę, gagi, iluzję, pokazy cyrkowe itp.. Spektakl ten zawiera elementy profilaktyki w postaci zwrócenia uwagi i uświadomienia zagrożenia czyhającego w domu, na podwórku, podczas zabawy, ale również rozbudzenia wrażliwości na krzywdę innych, uczenia szacunku do innych osób.

 

OGRÓD ZABAW I ANIMACJI

We współpracy z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi przygotujemy miejsce wszelakich atrakcji. Uczestnicy festynu będą mogli skorzystać z animacji przygotowanych przez instruktorów i nauczycieli m.in. malowanie buziak, kreacje balonowe pokaz baniek mydlanych, kolorowe warkoczyki, kreatywne warsztaty dla całych rodzin. Dzięki wspólnej zabawie rodziny nie uczestniczące w pieszych wędrówkach mogą również spędzić aktywnie a przede wszystkim wspólnie  czas  ze swoimi dziećmi.

 

UCZTA DLA KAŻDEGO

Przygotowana zostanie specjalna strefa gastronomiczno- rzemieślnicza,  w której to każdy uczestnik będzie mógł zakupić i popróbować lokalnych ciast, różnorodnych słodkości, ale również zakupić lub choć obejrzeć lokalne rękodzieło wykonane przez uczniów i dzieci z szkół i przedszkoli naszej gmin oraz lokalnych artystów.

 

WIECZORNY KONCERT DISCO-POLO

Na zakończenie dnia pełnego wrażeń mamy do Państwa jeszcze jedną niespodziankę koncert zespołu JACARO

Formacja JACARO - powstała w Jeleniej Górze na początku 2010 roku,którego założycielami są dwaj bracia Arkadiusz Janiak i Jacek Janiak. Obydwaj zajmują się pisaniem tekstów, oraz tworzeniem muzyki. Wszystkie płyty wydane przez formację JACARO, są oparte na młodzieżowej muzyce " Disco polo - Dance ".
https://www.youtube.com/watch?v=5YbpdYOQ0fw

 

Regulamin wraz z kartą zapisów dla rodzin startujących w Pieszych Wędrówkach Rodzinnych opublikowany zostanie juz pod koniec kwietnia
Do pobrania będzie na stronie www.okislesna.pl oraz w siedzibie Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej więcej szczegółów pod tel. 75 72 11 579 

 

Zapraszamy Rodziny z terenu Gminy Leśna do zgłaszania 
Na zwycięzców czekają cenne nagrody i dobra zabawa

Czytany 901 razy