poniedziałek, 11 grudzień 2017 13:46

Andrzejkowy Festiwal Talentów

Andrzejkowy Festiwal Talentów w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej

Zachęceni zeszłorocznym sukcesem i wspaniałą współpracą, postanowiliśmy drugi raz z rzędu zorganizować Andrzejkowy Festiwal Talentów w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. To już VIII edycja festiwalu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu.

Pomysł organizowania Festiwalu Talentów zrodził w 2010 roku wśród nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu, którzy chcieli zaprezentować szerszej publiczności efekty swojej pracy z dziećmi na zajęciach pozalekcyjnych. Teraz jest to impreza, na której prezentują swoje talenty dzieci i młodzież z całego powiatu lubańskiego. Dlatego również i tą edycję objął patronatem honorowym Starosta Lubański Pan Walery Czarnecki, za co serdecznie dziękujemy.

Po długim czasie przygotowań, ćwiczeń, prób i castingów, udało się nam wyłonić 16 najlepszych prezentacji, które mogliśmy podziwiać na Gali Głównej VIII Andrzejkowego Festiwalu Talentów, która odbyła się 30 listopada 2017r. Mieliśmy przyjemność posłuchać śpiewu, gry na gitarze i skrzypcach, oglądać występy taneczne i gimnastyczne, a także podziwiać grę aktorską.

Jury w składzie:

-Pani Teresa Dudkiewicz-Kozań -Przewodnicząca Rady Powiatu Lubańskiego

-Pani Gabriela Pijanowska -Zastępca Burmistrza Leśnej

-Pani Anna Stelzer- Sekretarz Gminy

-Pani Agnieszka Smolińska   -Dyrektor OKiS w Leśnej

-Pan Paweł Okienko – Dyrektor Szkoły Muzycznej w Lubaniu,

miało nie lada orzech do zgryzienia, aby wybrać najlepsze prezentacje. Obrady były burzliwe i długo trzymały w niepewności prawie stu uczestników, którzy czekali na werdykt. W końcu udało się dojść do porozumienia i jury uznało, że nagroda główna, czyli GRAND PRIX VIII Andrzejkowego Festiwalu Talentów należy się zespołowi „Szybkonogie dziewczyny” za niezwykle ciekawą, zaskakującą  i zabawną iluzję taneczną. Zespół składał się z 9 dziewcząt : Pola Małek, Wiktoria Stelzer, Oliwia Mazur, Aleksandra Starczewska, Maja Hyży, Oliwia Hyży, Martyna Masłowska, Wiktoria Ginceris, Nikola Stępińska, a opiekunem zespołu była Pani Renata Arbaczewska. Ponadto nagrodzono jeszcze trzy  najciekawsze prezentacje. Pierwsze miejsce przyznano Zuzannie Benke, która przygotowywała się do Festiwalu pod okiem mamy Agaty Hylińskiej i wykonała przepięknie utwór „Szyba”. II miejsce zajęła Daria Ziółkowska prezentując się w tańcu modern jazz, przygotowana przez Panią Monikę Borkowską. III miejsce zajęła Kalina Stefańska, która okazała się uroczą, małą aktorką, a jej występ był przygotowany przez mamę Karolinę. Ponadto Jury postanowiło  przyznać aż 3 wyróżnienia. Pierwsze wyróżnienie przypadło duetowi Emilia Wojcieszko i Justyna Zagórska, za wykonanie piosenki „Jar of hearts”, drugie wyróżnienie otrzymała Karolina Michońska za grę na skrzypcach i ostatnie wyróżnienie powędrowało do zespołu teatralnego „Granda”. Tak jak w roku ubiegłym przyznano jeszcze nagrodę publiczności. Każdy mógł zakupić talon i oddać głos na swojego faworyta. Bezapelacyjnie wśród publiczności najwięcej głosów zebrał zespół „Szalone babki”.  Nagrodzonych zostało siedem prezentacji, ale nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, upominek oraz poczęstunek. W tym miejscu serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, a byli nimi:Rada Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu, Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubaniu, Restauracja „Zielony Piec”, Anna Miśkowska, Iwona Bednarska Marta Bednarczyk, Ryszard Makowiecki, Agnieszka Bielecka. Nie udałoby się zorganizować naszej imprezy, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli i pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu, szczególnie Pani Moniki Borkowskiej i Pana Krzysztofa Arbaczewskiego, którzy jak co roku prowadzą cały Festiwal. podziękowania kierujemy także do Karoliny Borkowskiej, która otworzyła tegoroczny festiwal przepięknym tańcem oraz Agaty Hylińskiej, która rozgrzała swoim gościnnym występem publiczność"Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby VIII Andrzejkowy Festiwal Talentów okazał się sukcesem. Wielkie podziękowania dla Pani Agaty Hylińskiej, że zgodziła się wystąpić gościnnie na naszej scenie i rozgrzać publiczność. Będziemy długo wspominać świetne występy i liczymy na równie udane Festiwale w kolejnych latach. Widzimy się za rok.

Artyku-331-grudzie
Artyku-332-grudzie
Artyku-333-grudzie
Artyku-334-grudzie

Czytany 855 razy