sobota, 29 marzec 2014 16:29

AKCJA MIŚ

W związku z organizacją przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Akcji MIŚ, która niebawem zawita na ulicach naszego kraju pragniemy zachęcić Państwa do włączenia się w tę wspaniałą akcję.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tworząc “Akcję MIŚ” chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją
i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, Fundacja postanowiła spontanicznie zorganizować “Akcję MIŚ”. Celem akcji  jest zwrócenie uwagi przechodniów, sprawienie, aby zatrzymali się na chwilę, przeczytali co pluszowy miś ma im do powiedzenia.
Zapraszamy do wzięcia udziału w „Akcji MIŚ –Nie bij mnie – kochaj mnie”. We współorganizację tej akcji włączył się Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej, jak również Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Leśnej. Misie zbierane będą w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej do 11 kwietnia codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-18. Misie już do Państwa nie powrócą. Będą głównymi bohaterami naszej akcji, obandażujemy im łapki lub główki, brzuszki i po ustawieniu w Rynku między godziną 15:00-16:00, w środę 16 kwietnia 2014r. będą głosem sumienia. Na koniec akcji zostaną one przekazane dzieciom, które nas odwiedzą tego dnia. Chcemy, aby akcja odbyła się nie tylko w dużych miastach, ale także tych mniejszych, takich jak Leśna. Nie bądźmy obojętni i dajmy innym dobry przykład.

Sztab Organizacyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
przy Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej

 

Czytany 1107 razy