środa, 04 maj 2011 00:00

Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Chrystusa Króla, gdzie Ksiądz Proboszcz odprawił mszę za ojczyznę. We mszy udział wzięli przedstawiciele różnych organizacji działających w Leśnej, OSP z naszej Gminy oraz szkół wraz ze swoimi pocztami sztandarowymi.

 

Po mszy świętej Burmistrz Leśnej  Pan Jan Surowiec wystąpił z krótkim przemówieniem. Druga część imprezy ze względu na złe warunki pogodowe odbyła się w Domu Kultury.
Mogliśmy usłyszeć koncerty: Orkiestry Dętej z Lubania, Zespołu JGL oraz zespołu MATRO-BAND. Wystąpili również: "Smolniczanie" z "Pieśnią o ojczyźnie", grupa młodzieży z Leśnej w krótkim programie artystycznym, zespół taneczny działający przy Domu Kultury, oraz dziewczęta (V-ce mistrzynie Dolnego Śląska) w pokazie aerobiku rekreacyjnego.
W trakcie trwania imprezy można było zjeść grochówkę wykonaną przez OSP Pobiedna oraz obejrzeć rękodzieła artystów z naszej gminy: Mariusz Drozdka, który przedstawił nam rzeźby twarzy wykonane w drewnie, oraz Bogdana Sztuby, który zaprezentował swoje dzieła kute ręcznie.
Wszystkim uczestnikom, przybyłym gościom oraz widzom bardzo dziękujemy.

 

 

Czytany 1744 razy