wtorek, 18 listopad 2014 19:44

Dyskusyjny Klub Książki w Leśnej

W Bibliotece Publicznej w Leśnej rozpoczął działalność bardzo oczekiwany przez miłośników książek – Dyskusyjny Klub Książki (w skrócie DKK), będący elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki Tu Czytamy, objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Głównym celem DKK jest m.in. popularyzacja książki i czytelnictwa, możliwość wykorzystania wiedzy płynącej z literatury, spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje i spostrzeżenia uczestników  spotkań.
W dniu 14 listopada 2014 r. odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Leśnej, które miało charakter organizacyjny. Wzięło w nim udział 10 osób.
Po wspólnym zapoznaniu się, bibliotekarka Elżbieta Grass – moderator spotkania - przedstawiła główne założenia i cele DKK. Omówione zostały również kwestie dotyczące regulaminu klubu, doboru literatury i terminów spotkań. Uczestnicy spotkania podzielili się swoimi upodobaniami czytelniczymi i spostrzeżeniami dotyczącymi działania Klubu.
Wszyscy uczestnicy spotkania organizacyjnego uznali, że leśniański Klub w pierwszej kolejności zajmie się polską literaturą współczesną, aby poznawać sylwetki współczesnych polskich pisarzy i promować rodzimą prozę.
Termin następnego spotkania został wyznaczony na dzień 11 grudnia 2014 r. na godz. 14.00 w Bibliotece Publicznej w Leśnej. Tematem spotkania będzie książka  Małgorzaty Kalicińskiej pt. „Zwyczajny facet” a moderatorem spotkania będzie bibliotekarka, Bożena Kuryś. Informacje dotyczące Dyskusyjnego Klubu Książki w Leśnej publikowane są na stronie internetowej Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej www.okislesna.pl oraz  na portalu społecznościowym Facebook pod nazwą Biblioteka Publicznej w Leśnej.
Kontakt:
tel.  75 72 11 332, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Czytany 1049 razy