sobota, 13 grudzień 2014 12:10

Jesienny Turniej Tenisa Ziemnego

W dniu 22 listopada br. na korcie tenisowym na Orliku rozegrany został finał Jesiennego Turnieju Tenisa Ziemnego w kategorii wiekowej 10 – 16 lat. Organizatorami turnieju byli Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej, Marcin Kwaśniewicz, były animator Orlika i Łukasz Świątek, obecny animator Orlika.

W Turnieju wystartowało 5 zawodników w osobach: Justyna Mizioł, Jakub Zimowicz, Radosław Teske, Wojciech Zimowicz i Filip Kirkowski. Pierwszy mecz w Turnieju rozegrano między najmłodszym uczestnikiem (Wojciech Zimowicz), a Justyną Mizioł (jedyną dziewczynką w Turnieju). Zwyciężyła Justyna w dwóch setach (4:1,4:1).
Po tym meczu odbyły się rozgrywki właściwe. Grano “każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów ( 1 set to zdobyte 4 gemy). Za zwycięstwo zawodnik otrzymywał 3 pkt, zaś  w przypadku rozgrywania tie-breaka grano do zdobycia 5 punktów. Wówczas dzielono punkty między zawodników ( 2 pkt zwycięzca, 1 punkt przegrany). Wyniki turnieju:
Justyna Mizioł - Jakub Zimowicz 2:0 ( 4:2, 4:2)
Radosław Teske - Filip Kirkowski 2:0 (4:2, 4:3)
Justyna Mizioł - Filip Kirkowski 0:2 (0:4, 2:4)
Radosław Teske - Jakub Zimowicz (4;0, 3:4, tie-break 5:3)
Justyna Mizioł - Radosław Teske 0:2 (1:4, 1:4)
Filip Kirkowski - Jakub Zimowicz 2:0 (4:3, 4:0) Zwycięzcą Turnieju został Radosław Teske, drugie miejsce zajął Filip Kirkowski, trzecie Justyna Mizioł, zaś czwarte Jakub Zimowicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Najmłodszy zawodnik Turnieju Wojciech Zimowicz otrzymał nagrodę pocieszenia oraz dyplom. Na wyróżnienie zasługują wszyscy uczestnicy Turnieju, którzy wykazali się sportową postawą oraz zaangażowaniem. Sędziami zawodów byli: Marcin Kwaśniewicz oraz Łukasz Świątek.
Turniej ten pozwolił uczestnikom aktywnie spędzić czas wolny, dał możliwość wspólnej zabawy i współzawodnictwa w tak popularnej i lubianej grze jaką jest tenis ziemny. Wydarzenie sportowe było dofinansowane ze środków Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Leśnej. DZIĘKUJEMY I...ZAPRASZAMY NA WIOSNĘ!