czwartek, 07 styczeń 2016 09:48

Minął już rok działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w Leśnej

W dniu 15 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie podsumowujące rok działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego w Bibliotece Publicznej w Leśnej.

Klub powstał w listopadzie 2014 roku i liczy sobie 11 uczestników, którzy bardzo chętnie spotykają się co miesiąc w Bibliotece Publicznej w Leśnej, aby rozmawiać o przeczytanych książkach. Przez cały miniony rok klubowicze omawiali wybrane książki polskich autorów – takie było wstępne założenie podjęte podczas pierwszego spotkania inaugurującego działalność Klubu w 2014r. Podczas kameralnych spotkań uczestnicy DKK rozmawiali o literaturze ambitnej, ale nie tylko. Rozważali różne współczesne problemy bohaterów książek, które mogą dotknąć każdego z nas, zwłaszcza wtedy, kiedy się ich najmniej spodziewamy. Dyskusyjne Kluby Książki to ogólnopolski projekt Instytutu Książki, w ramach którego klubowicze mają dostęp do wielu tytułów książek oraz mogą uczestniczyć w spotkaniach ze znanymi ludźmi. Leśniański Klub znajduje się jeszcze na liście rezerwowej, więc nie może korzystać  z jakiegokolwiek dofinansowania Instytutu Książki do spotkań autorskich i książek. Ten fakt nie przeszkadza jednak zbytnio członkom, ponieważ pomimo małej ilości egzemplarzy omawianej książki, nasze wspaniałe uczestniczki radzą sobie bardzo dobrze z jej przeczytaniem do konkretnego terminu.
W ciągu 2015 roku odbyło się 10 spotkań w Bibliotece Publicznej w Leśnej i 1 spotkanie autorskie z Panem Januszem Skowrońskim w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. „W przyszłym roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki planujemy omawiać książki z literatury polskiej i obcej oraz organizować głośne czytanie dla dzieci” – mówi Elżbieta Grass z Biblioteki Publicznej w Leśnej – „Dziękuję wszystkim za spędzony wspólnie czas i zapraszam do następnych  literackich dyskusji”. EG.

 

Czytany 892 razy