środa, 19 grudzień 2012 22:44

Drezno

08.12.12

W drugą sobotę grudnia wybrałyśmy się na fotograficzny plener do Drezna gdzie już od wieków jest tradycja organizowania świątecznych jarmarków.Pierwszy drezdeński Striezelmarkt odbył się w 1434 roku, trwał tylko jeden dzień a pomysłodawcą był książę elektor Fryderyk II.

 

Nie zważając na siarczysty mróz(-17 stopni z rana) ruszyłyśmy pociągiem z Górlitz i już po godzinie wędrowałyśmy między cudownie udekorowanymi straganami.Najpopularniejsze są stoiska z drewnianymi podświetlanymi szopkami,zachwycały szklane figurki, bombki z filcu,koronkowe dekoracje, ciepłe szale i czapki oraz biżuteria. Kuszące zapachy rozsiewały stoiska z kosmetykami. Gdy zgłodniałyśmy kupiłyśmy sobie słynną bratwurst(półmetrowa pieczona kiełbasa zawinięta w bułce). Deser to smakowite pierniczki oraz owoce w czekoladzie, my skusiłyśmy się na ananasa, pycha! Do picia- wino grzane,gorąca czekolada,kakao z alkoholem,grog ale też i bezalkoholowy grzaniec, ogromny wybór!
Wszędzie tłumy zwiedzających z wielu krajów, których przyciągnął ten prawdziwy świąteczny targ. Nasyciłyśmy oczy, zrobiłyśmy dużo zdjęć, wszystkich chętnych zobaczyć i poczuć atmosferę drezdeńskiego jarmarku zapraszamy na pokaz zdjęć w najbliższą sobotę 15.12.12 o godz.12 w OKiS w Leśnej. Będzie też można zobaczyć i zakupić pierniczki świąteczne wypiekane przez Panią Barbarę Pasiak, zapraszamy!

 

 

Czytany 915 razy