poniedziałek, 09 grudzień 2013 21:48

Kiermasz Świąteczny w Ośrodku Kultury w Leśnej

W dniu 7 grudnia 2013 roku odbył się kiermasz świąteczny w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Ośrodek Kultury i Sportu zaprosił do współpracy przedszkola i szkoły z gminy Leśna. W sobotni dzień w godzinach od 10:00 do 14:00 w Domu Kultury było bardzo gwarno.

W powietrzu unosiła się aura Bożego Narodzenia, w holu pachniało barszczem, pierogami i domowym ciastem. Każdy mógł spróbować oferowanych pyszności. Dodatkowo przedszkola i szkoły przygotowały prezentacje swoich ozdób, dekoracji świątecznych wykonanych ręcznie przez dzieci i uczniów. Każdy przedmiot był unikatowy, jedyny w swoim rodzaju i dopracowany w najmniejszym szczególe.  Na scenie wystąpiły liczne grupy dzieci z niepublicznych przedszkoli „Szyszkowa Polana” w Szyszkowej oraz „Tęczowa Dolina” w Leśnej. Obecne również były dzieci z Miejsko – Gminnego Przedszkola w Leśnej. Po najmłodszych uczestnikach zaprezentowali się na deskach sceny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy  w Grabiszycach. Uczniowie Gimnazjum w Leśnej przygotowali krótki spektakl teatralny. Po godz. 12 zaprezentowały się grupy działające przy OKiS pod opieką Tomasza Gajewskiego - grupa taneczna ALTERNATYWA, Doroty Piotrowskiej - Grupa wokalna ME-GUSTA, Karola Kusibab - Grupa gitarowa. W repertuarze prezentowanym na scenie sali widowiskowej w tym dniu królowały kolędy, piosenki świąteczne i przedstawienia w nastroju bożonarodzeniowym. Widowisko na scenie prowadził Leśniański Mikołaj. Każdy mógł spotkać się z Mikołajem w holu domu kultury – Mikołaj rozmawiał z dziećmi i rozdawał czekolady. Można było również zrobić sobie z Mikołajem zdjęcie i uścisnąć jego dłoń. Zakończeniem dnia pełnego wrażeń był występ teatru ART- RE z Krakowa, który dla wszystkich dzieci z okazji Mikołaja przedstawił spektakl „Cudowna lampa Alladyna”. Całość skończyła się po godzinie 15.
Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej wraz z wszystkimi uczestnikami bardzo dziękują za zaangażowanie Mikołajom dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia:  RED-GRAF Ewa Duchnik z Lubania; Łużycki Bank Spółdzielczy Oddział w Leśnej; Przedsiębiorstwo Janar Bis Sp. z o.o. w Kościelnikach Dolnych; Bielawa FHU Krzysztof Bielecki w Leśnej, Przedsiębiorstwo Usługowe TomKop Tomasz Śliwiński w Stankowicach; Apteka Salus Ryszard Supel w Leśnej; Firma Handlowa Marpol Marta Bednarczyk w Leśnej; Elżbieta Babij z Leśnej; Zakład Zegarmistrzowski Jacek Szpak z Lubania; Firma Leliwa - Czocha Hotel.  Serdeczne podziękowania kierujemy dla Renaty Jaracz „Sprytnej Gosposi” usługi cateringowe z Lubania za przygotowanie barszczu oraz pierogów. Dziękujemy wszystkim przedszkolom, szkołom oraz grupom za zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie. Podziękowania kierujemy również do Mikołaja, który tego dnia towarzyszył dzieciom w domu kultury. Już dziś zapraszamy za rok. (Anna Zawisza - Paliwoda)

 

 

Czytany 1102 razy