poniedziałek, 09 grudzień 2013 20:32

GALA SPORTOWA POLSKA 2013

14 listopada 2013 roku w niezwykłej atmosferze Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyła się Gala Sportowa Polska 2013, podczas której Klub Sportowa Polska wręczył wyróżnienia w Konkursie Budowniczy Polskiego Sportu 2013.

Wszyscy laureaci to ludzie, którym zależy na sportowym obliczu Polski. To ludzie, dla których sport to nie tylko wspaniałe chwile uniesień i niezapomnianych emocji, kiedy „nasi” zdobywają medale i sięgają po najważniejsze trofea. To ludzie, którzy wiedzą, że Sportowa Polska to sposób na życie, to codzienny wysiłek i determinacja w pokonywaniu trudności, to nowoczesne, zdrowe i aktywne społeczeństwo. Zarząd Klubu Sportowa Polska, reprezentowany przez prezesa Marka Zdziebłowskiego i wiceprezesa Rafała Pierzyńskiego, podczas otwarcia Gali podkreślał, że bez wsparcia i zaangażowania ludzi sportu oraz biznesu niemożliwa byłaby realizacja programu „Sportowa Polska”. Jednocześnie zachęcał samorządy do dalszej pracy, żeby wysiłek poprzednich lat nie poszedł na marne, aby dalej mogły powstawać obiekty sportowe, z których będą korzystać dzieci uprawiające swoje ulubione dyscypliny w bezpieczny sposób, gwarantujący rozwój, radość i zdrowy wypoczynek.

 

Wyróżnienia zostały przyznane po raz pierwszy blisko 50 PASJONATOM SPORTOWEJ POLSKI - osobom, które  poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej, działają na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizują inne środowiska, a poprzez swoje zaangażowanie są wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów, sportowców. Wśród Laureatów znaleźli się instruktorzy, trenerzy, menedżerowie, animatorzy sportu, nauczyciele wychowania fizycznego, sportowcy, prezesi związków i klubów sportowych, dyrektorzy ośrodków sportu i rekreacji i władze samorządowe.
Ogromnym wyróżnieniem jest nagroda przyznana dla Sławomira Senkowskiego, Prezesa Zarządu Leśniańskiego Towarzystwa Sportowego przy Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej, który poprzez swoją działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska i  jest wzorem i autorytetem dla innych. Gratulujemy Panu Prezesowi tego prestiżowego wyróżnienia.
W drugiej części spotkania gości rozbawił Tadeusz Drozda występem kabaretowym pt. „Kabaret żyje!!”, następnie wszyscy podczas mniej oficjalnego bankietu mieli okazję do indywidualnych rozmów w lżejszym już tonie o perspektywach polskiego sportu i roli infrastruktury sportowej w jego rozwoju. (Anna Zawisza-Paliwoda)

Czytany 930 razy