czwartek, 16 maj 2013 10:05

I PIESZE WĘDRÓWKI RODZINNE O TYTUŁ „RODZINY ROKU”

8 czerwca 2013 r. na szlaku turystycznym wiodącym z Leśnej na Czochę odbędą się I Piesze Wędrówki Rodzinne o tytuł „Rodziny Roku”. Impreza - jak zapowiadaliśmy Państwu w kwietniowym numerze PL - ma charakter rodzinny. Liczymy, że na trasie pojawią się rodziny wielopokoleniowe reprezentujące mieszkańców Gminy Leśna. Wędrówki rodzinne skierowane są do rodzin zainteresowanych aktywnością fizyczną i promocją zdrowego stylu życia  w bezpośrednim kontakcie z naturą.

Organizatorzy zapraszają wszystkich - i młodszych, i starszych -  do udziału w zawodach. Trasa, którą będą musiały pokonać rodziny-drużyny przebiegać będzie z Rynku wzdłuż rzeki Kwisy, aż do miejsca po byłej szlifierni pereł, w pobliżu elektrowni na Czosze. Powrót górą przez „altanę”. Na trasie będzie 7 punktów kontrolnych, na których organizatorzy przygotowali uczestnikom niespodzianki zręcznościowo-edukacyjne. Uczestnicy będą zmagać się m.in. w konkurencjach zręcznościowych przygotowanych przez Klub Jeździecki „11 Izerska”, OSP Leśna, Stowarzyszenie LUKS „Kwisa”, harcerzy i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II   w Smolniku oraz uczniów Gimnazjum w Leśnej. Będą musieli wykazać się również odrobiną znajomości leśniańskiej historii, a także wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W połowie trasy zawodników spotka miły akcent w postaci punktu żywieniowego. Punkty  zdobyć będzie można za prawidłowo wykonane zadanie zręcznościowo-edukacyjne oraz za oryginalny strój drużyny. Niestety, będą też punkty karne za skrócenie wyznaczonej przez organizatora trasy.  Po dotarciu na metę zawodnicy oddadzą sędziemu głównemu karty w celu podliczenia zdobytych punktów. O zwycięstwie zadecyduje czas pokonania trasy oraz liczba uzyskanych punktów.
Zapisy uczestników zawodów odbywać się będą w dniach od 16  do 24 maja do godz. 16:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie również na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Leśnej www.lesna.pl. Więcej szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy OKiS w Leśnej pod numerem 75 72 11 579.
Uroczyste otwarcie I Pieszych Wędrówek Rodzinnych zaplanowano na godz. 12:00. Kwadrans później nastąpi start zawodników. Po zakończeniu zawodów zaplanowano uhonorowanie najlepszych zawodników. A jest o co walczyć -  nagrodą główną, ale nie jedyną zawodów jest  -  aparat cyfrowy. Nagrodzeni zostaną także  zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów dostaną ciepły posiłek.
Zawody to nie jedyna atrakcja tego dnia. Tego sobotniego popołudnia skorzystać będzie można z licznych atrakcji przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Smolniku, uczniów i nauczycieli Gimnazjum  w Leśnej, pracowników Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej oraz lokalne stowarzyszenia. Będą to różnorodne konkurencje sprawnościowe,  występy artystyczne, zawody z chustą, karaoke, malowanie na folii i dmuchane zamki dla najmłodszych, malowanie twarzy, kącik tworzenia biżuterii, „laboratorium” – kącik doświadczalny dla małych odkrywców i wiele, wiele innych. Zabawom tym będzie towarzyszyła muzyka. Wystapią: Dominika Kuręda, Maciej Mołdoch, Tomasz Gajewski, Mateusz Wieczorek, zespół „Alternatywa”, zespół muzyczny „Jurki” oraz kapela „Balanga”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Leśna do aktywnego spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu.

 

 

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Czytany 1096 razy