środa, 08 maj 2013 12:25

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KAZIMIERZEM KILJANEM

W dniu 26.04.2013 roku o godzinie 17:00 w kawiarni Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej gościliśmy wspaniałego lubańskiego powieściopisarza- Kazimierza Kiljana, który zaprezentował swoją nową powieść pod tytułem: „W galerii uczuć”.

Podczas prezentacji książki pisarz wygłosił krótki fragment powieści, zachęcając tym samym do jej zakupienia. W części artystycznej wystąpiła młoda i utalentowana wokalistka Dominika Kuręda, która swoim lirycznym głosem uświetniła spotkanie. Po zakończeniu części oficjalnej, każdy uczestnik mógł porozmawiać indywidualnie z pisarzem. Autor chętnie opowiadał o swojej twórczości i podpisywał książki swoją dedykacją
Nowa książka opowiada o miłości dwójki bohaterów Karoliny i Patryka, ukazując wiele treści poznawczych opisujących kanony mody oraz średniowieczne obyczaje. Powieść zawiera treści o charakterze uczuciowym, miłosnym, a nawet erotycznym, przedstawione w wysmakowanej formie literackiej. Kazimierz Kiljan jest również autorem takich pozycji jak: „Krople życia”, „Zatrzymane wahadło”, „Na krawędzi dnia”, „Stamtąd się nie wraca”, „Bramy czasu”, „Z kufra pamięci”. Wszystkie książki autora są umiejscowione w realiach, pisarz ma sentyment do miejscowości w których się wychowywał i dorastał. W powieściach można odnaleźć miejscowości naszego regionu Lubań, Leśną, Kościelniki.  W swoim dorobku artystycznym ma wiele osiągnięć związanych z udziałem w ogólnopolskich konkursach poetyckich. Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania Biblioteki w Leśnej, w poszukiwaniu powieści Kazimierza Kiljana.
AZ-P, KW

 

 

Czytany 888 razy