wtorek, 02 kwiecień 2013 10:09

Wyjątkowy 8 marca - „Bajecznie i kobieco”

Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej były wyjątkową uroczystością, a to za sprawą aktorów małych i dużych, występujących dla licznie zgromadzonej publiczności w tym dniu. Organizatorami 8-marcowego wydarzenia był Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku.

Widowisko pt. „Bajecznie i Kobieco” w dniu 8 marca 2013 r. rozpoczęło się o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury. Składało się z dwóch części, łączących całe przedsięwzięcie w integralną całość. Tego dnia na widowni dominowały rozbawione Panie.
Część artystyczną przedstawienia czyli nową aranżację bajek nie tylko dla kobiet autorstwa Marzeny Kata z udziałem absolwentów i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Smolniku przygotowali nauczyciele z tejże szkoły, Dorota Kusibab razem z Małgorzatą Michalik. Występom uczniów w nowej, często zaskakującej i dowcipnej aranżacji, towarzyszyły działające przy OKiS sekcja gitarowa pod opieką Karola Kusibab oraz grupa taneczna Alternatywa pod opieką Tomasza Gajewskiego. Elementem spinającym część bajkowo-magiczną z częścią liryczną było poruszające tango, wykonane na scenie przez Kornelię Krakowską i Tomasza Gajewskiego.
Druga część była wielkim zaskoczeniem dla widzów. Na scenie zaprezentowali się znani leśniańscy Panowie, na co dzień piastujący ważne stanowiska w Gminie Leśna. Jako pierwszy na scenie wystąpił z wierszem „Nie dokazuj miła, nie dokazuj” Burmistrz Leśnej, Jan Surowiec wraz z akompaniamentem na akordeonie w wykonaniu Waltera Straszaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Leśnej. Następnie zaprezentowali się Komendant Komisariatu Policji w Leśnej, Marek Ziębal, który nadał nowego znaczenia jednemu z wierszy Adama Asnyka, Prezes PM Synergia Sp. z o.o. Paweł Duchnik przedstawił wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pyłem Księżycowym”. „Bajkę o kobiecie” w niezwykle humorystyczny sposób przestawił Komendant Straży Miejskiej, Mirosław Gandurski a Waldemar Kleszcz swoim eleganckim strojem i przede wszystkim sposobem interpretacji wybranego wiersza o kobietach wzbudził wśród publiczności oklaski na stojąco. Prowadzącym widowisko w dniu 8 marca był Wojciech Krawiec, który z niebywałą swadą i bardzo dowcipnie komentował wszystkie wydarzenia, których byliśmy świadkami tego dnia. I to właśnie on, w sposób liryczny i przede wszystkim wprawiającym widownię we wzruszenie wykonał dwie piosenki „What a wonderful world” oraz „Besame mucho” i tym występem zakończył efektownie całe widowisko.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej dziękują wszystkim gościom zaproszonym, mieszkańcom i uczestnikom na scenie za obecność podczas naszej uroczystości. Organizatorzy bardzo dziękują Wojciechowi Krawcowi za wspaniałą konferansjerkę, Stanisławowi Leszczyńskiemu za udostępnienie prywatnych zbiorów do przygotowania wystawy przedstawiającej dawne portrety kobiet oraz młodej artystce z dziedziny fotografii, Pani Annie Dyrda za przygotowanie portretów współczesnych kobiet własnego autorstwa. Organizatorzy składają również podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania przedstawienia, czego efekty mogliśmy wszyscy oglądać w piątkowy 8-marcowy wieczór.

Organizatorzy

Galerię z imprezy zobaczycie tutaj.

Czytany 968 razy