poniedziałek, 03 grudzień 2012 23:00

Aktywny Senior

Życie ludzkie wydłuża się coraz bardziej. Coraz więcej ludzi dożywa 80,90 lat. I każdy z nich chciałby wiek emerytalny przeżyć pełnią życia, zachowując sprawność fizyczną i intelektualną jak najdłużej.
Starość jest nieuchronna, ale aktywność fizyczna i umysłowa może spowolnić procesy starzenia się komórek organizmu, a tym samym poprawić jakość życia, ułatwić wykonywanie codziennych czynności, wzmocnić siłę wewnętrzną, dlatego listopadowe spotkania w Klubie Seniora były bardzo pracowite i urozmaicone.


Pierwsze spotkanie środowe było poświęcone zadumie nad przemijaniem czasu, przemijaniem pór roku. Aby utrwalić tegoroczną przepiękną jesień Seniorzy z zebranych różnokolorowych liści wykonywali kwiatowe bukiety, a ze skarbów natury (szyszki, żołędzie, kasztany, buczyna) okazałe wianuszki oraz ozdoby.
Drugie spotkanie upłynęło pod hasłem „Główka pracuje”, w którym Seniorzy zmagali się z krzyżówkami, łamigłówkami oraz kalamburami przygotowanymi przez instruktorów.
Trzecie spotkanie to bal andrzejkowy, z wróżbami oraz magicznymi obrzędami, które wyjawiły nam czym nas jeszcze zaskoczy los. Do wyjścia na taneczny parkiet nie trzeba było nikogo namawiać, gdyż Seniorzy uwielbiają taniec, który wprowadza Ich w radosny nastrój i dobre samopoczucie.
Czwarte listopadowe spotkanie było pierwszą profesjonalną lekcją aerobiku, którą zaliczyli na „6”, bawiąc się przy tym doskonale.
13 stycznia 2013 roku po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla Seniorów o godna dla nich opiekę medyczną, poprzez doposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych. Wokół nas żyją osoby w podeszłym wieku wymagające pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osoby te zasługują na troskę i zrozumienie lekarza, na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła, aby nie dotknęło ich zjawisko wykluczenia. I nasi Seniorzy będą czynnie angażować się w to przedsięwzięcie poprzez prezentację swoich rękodzielniczych prac, z których jedna zostanie wylicytowana podczas finału, a także organizację bezpłatnych badań diabetologicznych dla mieszkańców. SENIOR AKTYWNY- SENIOR  ZDROWSZY Autor: U.T

Czytany 961 razy