poniedziałek, 03 grudzień 2012 20:18

Sukces Alternatywy

„Alternatywa”  to zespół tańca działający przy Ośrodku Kultury i Sportu  w Leśnej. Należą do niego dwie grupy wiekowe dziewcząt i chłopców - grupa starsza to młodzież w wieku od 12 lat oraz młodsza od 5 - 11 roku życia. Dnia 25. listopada 2012 odbył się XVII Gminny  Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych  w Domu Kultury w Zarębie.

Grupa starsza Alternatywy  prezentowała swoje umiejętności taneczne, prezentując choreografię jazzową - Bulimiczne Serce. W kategorii tanecznej brało udział 5 grup z różnych ośrodków kultury m.in. Lubania, Olszyny, Zarębie, Siekierczynie oraz Leśnej. Po obejrzeniu wszystkich wystąpień jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla Alternatywy reprezentującej OKiS w Leśnej. Każdy z uczestników mógł poczęstować sie słodkim ciastkiem lub gorącą herbatą.

 

 

Kilka dni później zespół spróbował swoich sił na innym przeglądzie tańca w Legnicy . Leg- Jump to konkurs przeznaczony dla zespołów działających przy centrach i domach  kultury. Z tym miastem wiążą się bardzo miłe wspomnienia, ponieważ rok temu Alternatywa zajęła tam pierwsze miejsce exequo z zespołem Fresh Jump z Legnicy. Jury w Legnicy miało do obejrzenia dziewięć prezentacji tanecznych. Alternatywa wystąpiła dwukrotnie. Pierwsze wejście jazzowe - "Bulimiczne serce " oraz drugie połączenie jazzu i hip-hopu - "Lajk". Najbardziej trzymająca  w napięciu chwila....ogłoszenie wyników. Zespół Tańca Alternatywa zajął  I miejsce. W skład Alternatywy wchodzi 12 osób ale na występ do Legnicy pojechało tylko 8 . A były to ... Miriam Olek, Patrycja Mogieła. Daria Coskun, Sandra Majer, Roksana Sulima, Daria Jakubowska,  Kornela Krakowska, Adrianna Jakubowska. Choreografem grupy jest Tomasz Gajewski.

Autor: Tomasz Gajewski

Czytany 1240 razy