czwartek, 27 wrzesień 2012 20:58

III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

W dniach 10 i 12 września 2012r. na kompleksie boisk sportowych Orlik w Leśnej odbył się III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – ogólnopolska impreza organizowana przez Szkolny Związek Sportowy na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jej celem jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad  gry fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania przedsięwzięć sportowych w swojej „małej Ojczyźnie”.

W dniu 10 września mieliśmy okazję gościć na Orliku grupy młodsze roczniki 2001-2002 – drużyny chłopców i dziewcząt. Turniej rozpoczął się o godz. 9:00 a mecze rozgrywane były przy pięknej, bardzo słonecznej pogodzie. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt. Były to:
Chłopcy grupa młodsza: Barca – SP im. Jana Brzechwy w Grabiszycach Średnich, Mistrzowie – SP im. Jana Pawła II w Smolniku, Orliki Leśna – Leśniańskie Towarzystwo Sportowe przy OKiS w Leśnej, FC Pobiedna – SP w Pobiednej, FC Koksy – SP im. Jana Pawła II w Smolniku.
Dziewczęta grupa młodsza: Amatorki - SP im. Jana Brzechwy w Grabiszycach Średnich, FC Orły – SP im. Jana Pawła II w Smolniku, Smerfetki – SP im. Jana Pawła II w Smolniku, FC Dziewczyny – SP im. Jana Pawła II w Smolniku
Sędzią głównym turnieju był Pan Michał Gilewski a drużyny grały ze sobą systemem „każdy z każdym” Klasyfikacja końcowa była następująca:
Chłopcy:
III miejsce – FC Pobiedna, II miejsce – FC Koksy Smolnik, I miejsce – Orliki Leśna

Dziewczęta
III miejsce – Amatorki Grabiszyce, II miejsce – FC Orły Smolnik, I miejsce – FC Dziewczyny Smolnik
W dniu 12 września zawody zostały rozegrane w kategorii starszej rocznik 1999-2000. Turniej rozpoczął się dopiero o godz. 10:00 a to ze względu na niesprzyjającą, deszczową pogodę. Również w tym dniu sędzią głównym był Michał Gilewski. Zgłosiły się 3 drużyny dziewcząt i 5 drużyn chłopców i były to.
Chłopcy: Atletico Leśna – SP im. Jana Pawła II w Smolniku, Super Amatorzy – Gimnazjum w Leśnej, Amatorzy – Gimnazjum w Leśnej, FC Chłopcy – SP im. Jana Pawła II w Smolniku, Zawodnicy LTS – Gimnazjum w Leśnej
Dziewczęta: Koty – SP im. Jana Pawła II w Smolniku, Blue Girls – SP im. Jana Pawła II w Smolniku, Bad Girls – Gimnazjum w Leśnej Klasyfikacja końcowa była następująca:
Chłopcy:
III miejsce – Super Amatorzy Leśna, II miejsce – Atletico Leśna Smolnik, I miejsce Zawodnicy LTS Leśna. Dziewczęta:
III miejsce – Koty Smolnik, II miejsce – Blue Girls Smolnik, I miejsce - Bad Girls Leśna Turnieje podczas obu sportowych dni przebiegały w bardzo płynny sposób, na zmianę rywalizowały ze sobą drużyny chłopców i drużyny dziewcząt. Od samego początku można było zaobserwować ogromną determinację i chęć zwycięstwa. Drużyny były bardzo wysoko zmotywowane i jeszcze goręcej dopingowane przez kibiców. Jednocześnie też rywalizacja wywoływała wiele pozytywnych emocji, ponieważ wszyscy zawodnicy przestrzegali zasady „fair play” co świadczy o bardzo wysokiej kulturze sportowej naszych młodych piłkarzy i piłkarek. Wszyscy uczestnicy turniejów otrzymali drobny poczęstunek i napoje. Wręczone zostały dyplomy i pamiątkowe koszulki. Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą gminę podczas zawodów na wyższym szczeblu.
Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom za udział, nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczestników a zwycięzcom szczerze gratulujemy osiągnięć.

 

Galerię zdjęć z imprezy zamieściliśmy na podstronie Galerie. Możesz również obejrzeć zdjęcia klikając tutaj.

 

Czytany 1173 razy