piątek, 30 grudzień 2011 09:30

Wigilia w OKiS

W ostatnich dniach odbyły się w naszej Gminie liczne spotkania wigilijne. W Domu Kultury w Leśnej trwały one aż 2 dni. W pierwszym dniu 20 grudnia można było wysłuchać i obejrzeć program artystyczny w wykonaniu:

- uczniów ze SP w Smolniku, którzy wystąpili z jasełkami przygotowanymi pod kierunkiem Pań: Marii Załęcznej i Ireny Rozembajger
- sekcji teatralnej, wokalnej i gitarzystów działających przy OKiS w Leśnej pod przewodnictwem Joanny Marczyńskiej, Doroty Piotrowskiej, Adama Jaworowicza i Karola Kusibaba,
- zespołu WIECZERNIK pod kierunkiem Pana Edwarda Krzysztonia
- zespołu „ŁUŻYCZANKI” z Pobiednej. Od godziny 10 rano w tym dniu można było również podziwiać i zakupić ozdoby świąteczne na kiermaszu, na którym były produkty ceramiczne, ozdoby choinkowe ręcznie robione, produkty z miodu, drewna, a nawet stali. Swoje wyroby prezentowali: Mariusz Drozdek, Bogdan Sztuba, Łużyczanki, Malwina i Radosław Gajewscy, Iza Pachulska, Inga Sobucka wraz ze Stanisławem Waraksą, Mieczysław Micigolski.
W drugim dniu 21 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Leśnej z udziałem władz samorządowych naszej Gminy z Janem Surowcem – Burmistrzem Leśnej na czele oraz przedstawicieli naszej parafii z Księdzem Dziekanem Janem Dąbskim. Podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i spożyliśmy potrawy wigilijne.
Organizację imprezy wsparli: Krzysztof Kadej i Marcin Fiałkowski - F-K-TEAM S.C., Regina Lewandowska, Monika Gorlach, MGOPS z Leśnej, Hotel LELIWA, Zamek Czocha, Gimnazjum w Leśnej, Sławomir Bejster, Ryszard Makowiecki, Anna Miśkowska, OSP Leśna, Marta Bednarczyk, Przedsiębiorstwo Miejskie SYNERGIA Sp. z o.o., Karol Kusibab. Dziękujemy bardzo za okazaną pomoc.

 

Czytany 1648 razy