sobota, 17 grudzień 2011 13:54

Mikołajki w Leśnej

W tym roku Mikołaj odwiedził w naszym mieście dzieci kilkakrotnie. W poniedziałek 5 grudnia Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Na Rzecz Dzieci „MARZENIA” we współpracy z Fundacją PPL jak co roku pomogły  Św. Mikołajowi i Czarnemu Piotrusiowi wręczyć  paczki świąteczne dla dzieci z Gminy Leśna. Tym razem zrobili to w Domu Kultury w Leśnej. Paczki otrzymało 150 dzieci. Stowarzyszenie bardzo dziękuje sponsorom za wsparcie inicjatywy.


Równocześnie paczki dostały też dzieci uczęszczające do Świetlicy Socjoterapeutycznej w Domu Kultury, której organizatorem jest MOPS w Leśnej.
We wtorek 6 grudnia Święty Mikołaj drugi raz pojawił w Leśnej. Tym razem w Kościele Chrystusa Króla po Mszy Świętej ok. godz. 18:00. Dzięki prężnym działaniom Księdza Dziekana Proboszcza naszej Parafii Jana Dąbskiego oraz władz naszego miasta paczki otrzymało aż 200 dzieci.
W środę o godzinie 18:15 rozpoczęło się przedstawienie teatralne w Domu Kultury w Leśnej pod tytułem „Jak Mikołaj urwał się z choinki”. Bardzo licznie przybyłe dzieci mogły oglądnąć godzinne przedstawienie Teatru Trójkąt z Zielonej Góry. W związku z żywą reakcją „małej publiczności” jesteśmy przekonani, że dzieci bawiły się bardzo dobrze. Każde z nich otrzymało słodycze, owoce oraz balony. Organizatorzy dziękują bardzo Państwu Agnieszce i Krzysztofowi Bieleckim za okazana pomoc - dowóz i odwóz dzieci z Wolimierza, Złotnik, Grabiszyc, Szyszkowej, Kościelnika do Leśnej na w/w przedstawienie.

Czytany 1632 razy