+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

koncert relaksacyjny przy dźwiękach gongu

07.06.2022 19:00 wstęp 15 zł

Dodane 16-05-2022

Serdecznie zapraszamy na „Koncert relaksacyjny przy dźwiękach gongu” w dniu 07.06.2022 roku (wtorek) o godz. 19:00 w Domu Kultury w Leśnej, który poprowadzi Barbara Janiak.

W koncercie mogą uczestniczyć dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które chcą skorzystać ze zdrowotnych właściwości terapii dźwiękowej, zrelaksować się i zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne.

Na koncert należy przynieść ze sobą karimatę, małą poduszkę i koc, tak aby zapewnić sobie całkowity relaks, ponieważ słuchanie dźwięków gongów odbywa się na leżąco.

Wymagane są zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp 15 zł/h.

Gong Chiński, używany od tysięcy lat w Azji, jest obecnie jednym z najstarszych instrumentów, które pozostały w swojej pierwotnej formie. Swoim przenikającym dźwiękiem nawiązuje jakby do pierwotnego dźwięku Kosmosu. Jego wibracje przenikają materię i oczyszczają z blokad energetycznych. Obecnie gongi, misy, czy dzwonki tybetańskie używane są przez wielu terapeutów na całym świecie. Podczas słuchania dźwięków gongu można się zarówno odprężyć, jak i zaniepokoić, słysząc jego głęboko przenikliwe tony. Dźwięki wydobywane przez gongi oczyszczają umysł z negatywnych myśli, a ciało z napięć. Uczestnicząc w relaksie w formie koncertu na gongach, przede wszystkim odbywamy podróż w głąb samego siebie, poddając ciało i umysł całkowitemu wyciszeniu.

Relaks dźwiękiem przede wszystkim:

 • likwiduje napięcia powstałe w karku i plecach,
 • usuwa bóle głowy,
 • uspokaja i pogłębia oddech,
 • reguluje przemianę materii,
 • oczyszcza z toksyn,
 • uwalnia od skurczów podbrzusza,
 • wywiera pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości,
 • pomaga osiągnąć stan wyciszenia, relaksu.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • sztuczne zastawki serca,
 • osoby po przeszczepach narządów.

A co o gongach mówi prowadząca Barbara Janiak: „Dla mnie, dźwięk sam w sobie jest żywy i intrygujący. Grając, wchodzę w stan zbliżony do medytacji i daję się prowadzić chwili. Wibracja gongu, nawet najbardziej intensywna, sprzyja dogłębnemu odprężeniu ciała, a kojący dźwięk kija deszczowego czy dzwonków Koshi potrafi ukoić niespokojny umysł. Nie szukam w tym zagadkowej filozofii. Ciekawi mnie samo brzmienie i to, jak się zmienia, jak się roznosi i jak wpływa na człowieka. Podczas koncertu można doświadczyć za równo relaksującego stanu alfa, nietuzinkowej podróży w nieznane… jak i odprężającej drzemki.”

gongi czerwiec.jpg

Polecamy również

285825092_1824769667730831_7074401373042037141_n.jpg

Serdecznie zapraszamy na Jubileuszowy X Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej „Swojskie Granie i Śpiewanie”, który w tym roku będzie trwał dwa dni 18 i 19 czerwca 2022 roku w Parku w Smolniku, Leśna.

kino letnie dla dzieci.png

Zapraszamy dzieci z rodzicami na seanse filmowe podczas wakacji na dużym ekranie w sali widowiskowej w domu kultury w Leśnej.